Reklamlar

İsrail'i Karıştıran İşte O Video!

187 görüntülenme 08 Aralık 2016
Reklamlar
İsrail'de 18 aylık Filistinli bebeğin öldürülmesinin radikal Yahudiler tarafından kutlandığını gösteren görüntülerin ortaya çıkması tartışma yarattı. Polis görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.
 
İsrail'de geçen temmuz ayında Batı Şeria'da Filistinli Devabişe ailesinin evi radikal Yahudi yerleşimciler tarafından kundaklanmış, ailenin 18 aylık bebeği Ali yanarak can vermişti. İsrail'de Kanal 10 televizyonunda, bir düğün sırasında öldürülen bebeğin fotoğrafını elinde tutan radikal Yahudilerin dans ederek eğlendiğini ortaya koyan görüntüler yayınlandı. Gruptakilerin ellerinde fotoğrafın yanı sıra molotofkokteyli, bıçak ve tüfekler olduğu görüldü.
 
Netanyahu tepki gösterdi
İsrail Başbakan Benyamin Netanyahu, görüntülerle ilgili yazılı bir açıklama yaparak, "Yayınlanan şok edici görüntüler, İsrail toplumu ve İsrail'in güvenliğini tehdit eden bir grubun gerçek yüzünü gösteriyor" değerlendirmesinde bulundu. Netanyahu hukuku ve devleti reddeden, kendisini hukukun üstünde gören insanların kabul edilemeyeceğini belirterek, "Görüntüler İsrail iç istihbarat servisi Şin Bet'in hepimizin güvenliği için ne denli önemli olduğunu gözler önüne seriyor" dedi.
İsrail polisi, düğündeki görüntülerin 'şiddete tahrik' suçu oluşturup oluşturmadığına ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurdu.
 
Gerilim sürüyor
Öte yandan bölgede şiddet olayları da devam ediyor. Bir Filistinli saldırganın perşembe günü Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim bölgesinde iki İsrailli güvenlik görevlisine bıçaklı saldırı düzenlediği, bu sırada bir diğer saldırganın da İsrailli askerleri tornavida ile yaraladığı bildirildi. İsrailli yetkililer, her iki saldırganın da vurularak öldürüldüğünü, kurbanların ise hafif yaralarla kurtulduğunu duyurdu.
 
Eylül ayının ortalarından bu yana Filistinli saldırganlar tarafından düzenlenen bıçaklı, tornavidalı ve arabalı saldırılarda 20 İsrail askeri ve bir Amerikan vatandaşı hayatını kaybetti. Öte yandan, aynı dönemde İsrailliler tarafından açılan ateş sonucu 82'si saldırgan olmak üzere 120 Filistinlinin öldüğü açıklandı(Deutsche Welle).

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Samsun'da HDP istemiyoruz Teröristleri öldürdüler: Yüksekova sokaklarını inlettiler! Brüksel'de patlama anı Ege Denizi'nde Şok Görüntüler

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İlk defa yayınlanan atom bombası görüntüleri